5 основни елемента на лозарството

5 основни елемента на лозарството

5 основни елемента на лозарството

Blog Article

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Предишна Министър Танева се захваща с животновъдите и ПРСР

Плодовете на лозата са разположени на леторасли, покарали от пъпки, разположени върху миналогодишни пръчки. Това значи, че всяка година плодните звена се отдалечават все повече и повече от основата на растението. За да се избегнат тези нежелани последици, човекът посредством резитби и подпорни конструкции е създал следните няколко вида формировки на лозата: чашковидна, Гюйо, Мозер, Омбрела, асмовидна и др.

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

С обработката на почвата трябва да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме водния, въздушния и хранителен режим.

Борбата с тях все по-често се води от любителите чрез почвообработки, което е по-трудно от използването на хербициди, но много по-чисто и без химия.

Това води до трудна превенция на болестите особено през лятото, до прекомерно слънчево огряване и създаване на неблагоприятни условия за узряване на гроздето.

Видео указания за работа лозя с новата географска карта в СЕУ

Вторият вариант за присаждане на зелено е на разцеп. Разликата с обикновената копулация е видът на отрезите. На калема трябва да направите отрез, който наподобява клин. Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с памучен конец.

Поради тези причини оранта трябва да се прилага ограничено – при силно заплевеляване с коренищни плевели, при продължителни повърхностни обработки, след наторяване с оборски тор.

Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при наличието на много коренищни плевели, защото иначе силно се уплътнява орният слой и се влошава водно-въздушният режим на почвата.

Огради по животни Електрическа ограда за коне Електрическа ограда за крави Електрическа ограда за овце Електрическа ограда за малки коне Електрическа ограда за кози Електрическа ограда за прасета Електрическа охрана за дива свиня Електрическа ограда за мечки Ел. ограда за кучета и котки Електропастир за охлюви

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Те могат да се агрегатират към почвообработващи машини или към собствена рама отстрани на трактора.

Report this page